איינגר יוגה למתחילים: לעשות יוגה בתל אביב וליהנות מזה

יוגה למתחילים

מה אם היינו אומרים לכם שיש סוג של אימון שלא מסב סבל, להיפך, שהוא מהנה, גורם לאהוב את הגוף, ליהנות מלהזיז אותו, ולצד זאת גם מחזק אותו, מחטב אותו ומגמיש אותו. ומה אם היינו אומרים לכם, שהאימון הזה מתאים גם לאנשים שמתמודדים עם כאבי גב, ברכיים, כתפיים וכו'? הייתם מאמינים?

האמת, שיש אימון כזה. ולא תאמינו כמה הוא עתיק… יוגה נוצרה בהודו לפני יותר מ-5,000 שנה. כנראה שההודים עשו משהו נכון, תורת היוגה עברה מדור לדור עד לימינו. כמעט כל מי שתרגל יוגה (iyengar-yoga.co.il) בעבר או מתרגל יוגה בהווה יעיד עד כמה מדובר בדרך משנת חיים. אך לפני שנמשיך להפליג ולתאר את יתרונות היוגה ואת כל מה שהיא יכולה להעניק למי שבוחר לתרגל יוגה, חשוב להתייחס לשאלה שנשאלת לא פעם: האם כל אחד יכול להתחיל לתרגל יוגה והאם יש דבר כזה יוגה למתחילים?

כל מה שצריך לדעת על איינגר יוגה ועל יוגה בתל אביב

התשובה לשאלה הזאת היא בהחלט כן. בדרך כלל כשרואים תמונות של אנשים שמתרגלים יוגה, הדברים שהם עושים עשויים להיראות בלתי אפשריים למי שלא התנסה ביוגה. מתנועות שדורשות גמישות רבה ועד לעמידות ראש וידיים שונות. הדימויים הללו עשויים ליצור תחושה של רתיעה – "זה לא בשבילי, אני בחיים לא אהיה גמישה ככה, בחיים לא אצליח לעמוד על הידיים!".

אז ראשית, דעו לכם, שאפשר להתאים את אימון היוגה לאדם שמתרגל ולגופו וליכולותיו. איינגר יוגה היא שיטה שמתמקדת בדיוק התנועה ובנשימה, מה גם, שבפילוסופיה שממנה מגיעה היוגה, שמים דגש על הדרך ולאו דווקא על התוצאות ולכן אין צורך לחשוש מ"לא להצליח" לבצע כל מיני תרגילים. למה? כי מה שמשנה (וגם מפתח את הגוף ואת היכולות שלו) זה עצם הניסיון והתרגול ושנית, כי אם תתמידו בתרגול, יש סיכוי סביר עד סביר מאוד שתוך פרק זמן לא ארוך מאוד תגלו שיש ביכולתכם לעשות דברים שמעולם לא האמנתם שהגוף שלכם יעשה.

לעשות יוגה בתל אביב

איך זה יכול להיות? האמת שזה פשוט מאוד. ברגע שמתמסרים לתהליך, מתמקדים בגוף ובמה שקורה בו עכשיו – בזמן התרגול, מתמידים בתרגול ופותחים את הלב ואת הראש לגישה הישנה-חדשה שמציעה היוגה, מגיעים למקומות נפלאים… ועל אחת כמה וכמה כשגרים בתל אביב, ומצליחים להתמסר לשעה של שקט, של נשימה, לפני שחוזרים אל הסטרס שבחיים האורבניים.

למידע נוסף אודות שיעורי וגה למתחלים:
https://www.iyengar-yoga.co.il/yoga-classes-for-beginners/

דילוג לתוכן