איך להימנע מעיניים שורפות?

לפני הכל חשוב לכתוב שעיניים שורפות זו תופעה די נפוצה. רבים מהפונים לרופאי העיניים, פונים בגלל עיניים שורפות ומתלוננים על פגיעה בשגרת החיים ועל תחושת אי נוחות גדולה. התסמינים שמלווים לעיניים שורפות הם דמעות, הרגשה של חול או של גוף זר בעין, צריבה בעיניים, עיניים נפוחות ואדומות ורגישות למגע; במקרים קיצוניים יותר, תהיה חוויה של ראייה מטושטשת באופן זמני.

מה הסיבות לכך שהעיניים שורפות?

הנה כמה סיבות לכך שהעיניים שלנו שורפות:

יובש בעיניים

לדמעות יש תפקיד חשוב בשמירה על בריאות העין. כאשר בלוטות הדמעות לא מייצרות את הכמות הדמעות הנדרשת לעין, והדמעות הן יותר מימיות ופחות שמנוניות, העיניים יסבלו מיובש, ועיניים שורפות יהיה אחד הסימנים לכך.

מסכים

לאחר צפייה ממושכת במסכים, או עבודה למשך זמן רב מול המחשב, נרגיש שהעיניים שלנו יבשות ושהעיניים שורפות.

איפור

שינה עם איפור, או שימוש באיפור לא איכותי, עלולים לגרום לצריבה ולגירוי בסביבת העין וגם לגרום לעיניים לשרוף.

דלקת בעיניים

דלקת בעיניים עלולה לגרום לנזק בקרנית ובלחמית העין ולעורר צריבה בעיניים.

שימוש בתרופות

שימוש בתרופות שגורמות לגירוי בסביבת העין ולצריבה, כמו תרופה לטיפול באלרגיה וגלולות למניעת הריון.

שינויים הורמונליים

שינוי ברמת האסטרוגן והפרוגסטרון בגוף ושינויים הורמונליים כמו גיל ההתבגרות, הריון וגיל המעבר, עשויים לגרום לחוסר איזון בגוף ולצריבה בעיניים

עישון

העישון גורם לאדם שמעשן ולסובבים אותו לנזקים רבים. מחקרים מוכיחים שהעישון מעלה את הסיכויים למחלות עיניים, לצריבה בעיניים או ליובש בעיניים.

שימוש בעדשות מגע

הרכבת עדשות מגע למשך שעות, עשוי לגרום להפחתה של רמת החמצן בקרנית ולהפחתה ברגישות שלה. שימוש לא נכון בעדשות מגע, או שימוש בעדשות מגע לא נקיות, עלולים גם הם לגרום לעיניים שורפות.

טיפוליים אסתטיים

ניתוח להרמת עפעפיים עשוי לגרום לעיניים שורפות וליובש בעיניים.

אלרגיה

סימן לאלרגיה יהיה פיתוח התסמינים הבאים: צריבה בעיניים, דמעות ועיניים נפוחות ומגורות.

הטיפול בעיניים שורפות

מחלות עיניים יכולות לחשוף מחלות נוספות בגופנו. אם הצריבה בעיניים נמשכת מעל יומיים, רצוי לפנות לרופא. במקרים שבהם יש חשד להתפתחות חיידקית בסביבת העין, הטיפול יכלול שימוש באנטיביוטיקה.

סיכום

עיניים שורפות היא תופעה נפוצה ושכיחה. היא פוגעת באיכות החיים שלנו וגורמת לנו סבל. יש דרכים מגוונות להקל על הגירוי בעיניים בעזרת ניקוי של העין, שימוש בתחליפי דמעות ובמידת הצורך גם שימוש באנטיביוטיקה.

למידע נוסף על רפואת עיניים כמו ניתוחי קטרקט ניתן לגלוש לאתר הבא: https://cataractsurgery.co.il

דילוג לתוכן